Шумоізоляція – це незамінна річ для комфортного проживання в квартирі. Однак, якщо в кімнаті вже зроблено ремонт, то як можна покращити шумоізоляцію без серйозного втручання в інтер'єр? Розглянемо кілька варіантів, як вирішити це питання.

Як зробити шумоізоляцію в квартирі якщо вже зроблено ремонт - фото 1

Як зробити шумоізоляцію, якщо вже зроблено ремонт в квартирі

Існує кілька способів як зробити шумоізоляцію в квартирі без шкоди ремонту. Для початку можна спробувати розставити меблі таким чином, щоб вони знаходилися біля стіни, за якою живуть галасливі сусіди. Якщо звуки линають знизу, можна покласти на підлогу килим. А якщо потрібно позбавитися міського шуму — допоможуть товсті штори та гардини.

Якщо такими підручними методами знизити рівень шуму не вдалося, доведеться провести невеликий ремонт. Для цього може знадобитися прибрати шпалери та покриття для підлоги, а сам процес відбувається наступним чином.

Для стін

На початковому етапі ремонту стіну квартири потрібно очистити від шпалер, після чого замазати всі щілини, нерівності та дефекти. Увагу варто приділити таким елементам як кути кімнати та шви між цеглою. Також можна зробити шумоізоляцію технічних отворів, наприклад розеток. Для цього потрібно зняти знеструмлену розетку та заповнити отвір шумоізолюючим матеріалом (наприклад, таким як мінвата).

Щоб бути впевненим у тому, що шумоізоляція в квартирі буде ефективною, варто додатково встановити звукоізолюючу систему. Для квартири підходять каркасні звукоізоляційні системи від 60-120 мм. І бескаркасні сітсеми від 37,5-83 мм. SPS панелі. Вони не займають багато місця, легко монтуються. Облицювання панелей витримує вагу навантаження до 50 кг. на м.п.

Для підлоги

Для підлоги квартири краще робити шумоізоляцію під стяжку. Але якщо потрібно зробити це без її демонтажу та значного ремонту, варто використовувати тонкі матеріали такі як:

  • спеціалізований звукоізолюючий волокнистий рулонний матеріал-Акуфлекс;
  • звукоізоляційна мембрана (Vibrostop, Tecsound);
  • звукоізоляційний мат під стяжку ТермоЗвукоІзол
  • безкаркасна система Зіпс-пол.

Після монтажу даної системи, потрібно зрізати надлишки демферної стрічки і промазати віброакустичним герметиком. Наприкінці ремонту укладається фінішне покриття.

Для стелі

Ефективним рішенням зробити шумоізоляцію стелі, є установка каркасної звукоізоляційної системи. Опуск стелі становить 11,5 см.

Для цього необхідно:

  1. Проклеїти весь периметр стін вібродемпфуючою стрічкою.
  2. Закріпити на стелю вібророзв'язувальні підвіси.
  3. Конструкція складається із металевого дворівневого каркасу із проклейкою стрічок Vibrofix Norma.
  4. Заповнюється каркасна обрешітка звукопоглинаючою ватою Шуманет-Еко, або AcousticWool Sonet 50мм.
  5. Зашити в два шари звукоізоляційним гіпсокартоном і між листами проклеїти мембрану Vibrofix ML, або Tecsound.
  6. Зрізати надлишки стрічки та заповнити весь периметр віброакустичним герметиком.

Це складний процес, тож такий ремонт варто довірити професіоналам.

Чи можна самостійно зробити шумоізоляцію

Якщо зроблено ремонт у квартирі, самостійно рекомендується проводити лише незначні роботи. Якщо мають бути серйозніші завдання, то краще довіритися професіоналам. Визначити складність ремонту та як шумоізолювати кімнату можна за допомогою інтернет-магазину https://soundgroup.in.ua.