Повертаючись після напруженого дня додому, всім хочеться відпочити повноцінно, набратися сил. Тому ми прагнемо створити в квартирі затишок та максимальний комфорт. Не в останню чергу їх може забезпечити якісна звукоізоляція. Щоб правильно зробити ізоляцію у квартирі, варто розібратися в усіх нюансах цього процесу.

Чинники, що впливають на звукоізоляцію дому

Ізоляційні конструкції захищають від повітряних та ударних звуків. У першому випадку ізоляція використовується для зниження шуму, утворювального повітря. Ударний звук поглинається системою «плаваюча підлога».
Щоб зробити хорошу звукоізоляцію квартири необхідно врахувати, що чим масивніша стіна, тим краще гасяться повітряні, ударні звуки. Ізоляція для легших конструкцій досягає оптимального рівня, якщо вони мають пористу або волокнисту структуру. Ударні звуки добре поглинають такі матеріали, як мінеральна вата або пінополіуретан.

Чому для гарної ізоляції в квартирі потрібно зробити звукоізоляцію стелі

Для позначення рівня шумоізоляції застосовують індексацію. РА1 і РА2 – індекси повітряної ізоляції, ЛН – ізоляція від ударних звуків. На ці характеристики варто орієнтуватися перед тим, як планувати встановлення звукоізоляції стелі квартири. Базовий рівень за нормами – це не більше 63 децибела. Вищий стандарт становить 53 децибели. Дотримуючись цих параметрів можна зробити навіть гучний шум практично нечутним.
Щоб зробити гарну звукоізоляцію стелі квартири, слід врахувати тип стельового перекриття. Якщо проникнення повітряного шуму обмежується сучасними технологіями перекриттів, такими як дерев'яні, бетонні або керамічні конструкції, то ударний звук можна усунути за допомогою установки додаткових шумоізоляційних систем. Саме вони здатні найефективніше усунути такі звуки. Це може бути як монтаж системи плаваючої підлоги верхнього поверху, так і ізоляція стель нижньої. Щоб зробити шумоізоляцію стелі, можна вибрати такі комплектуючі, як:

  • шумоізоляційний гіпсокартон Knauf Diamant (Titan);
  • звукоізоляційні панелі Зіпс-Вектор, Зіпс-III-Ультра, Зіпс-модуль;
  • профілі Knauf, Vibrofix Liner;
  • кріплення Vibrofix, Wolf, Шуманет-коннект;
  • плити AcousticWool, AcousticWool, Шуманет.

Їх варто використовувати для звукоізоляції як стелі, так і підлоги, перегородок. Ці комплектуючі можна придбати в інтернет-магазині Sound Group.

Як зробити гарну звукоізоляцію підлоги в квартирі

Найкращий варіант - установка системи плаваючої підлоги. Якщо покриття підлоги розміщується на лагах, то укладений між ними пласт мінеральної вати підтримує хороший рівень шумоізоляції. В інших випадках потрібно зробити монтажні роботи зі встановлення додаткових конструкцій. При плануванні плаваючої підлоги необхідно використовувати розділову стрічку, яка відокремлюватиме прошарки підлоги від стіни, що запобігає поширенню ударного шуму.

Звукоізоляція стін квартири

Для гарної шумоізоляції стін квартири варто зробити шумоізоляційну конструкцію, що складається з таких матеріалів, як профілі, листи гіпсокартонні, наповнювачі. Пласти наповнювачів укладаються між профілями, які попередньо обклеюються акустичними стрічками.
Необхідно звернути увагу на герметизацію контактів. Так як хороша шумоізоляція від ударних звуків у квартирі залежить від ізолювання місць їхнього можливого проникнення. З цією ж метою на місцях стиків укладається протиковзка стрічка. Далі ізольована конструкція облицьовується гіпсокартонними листами. У такий спосіб можна зробити звукоізоляцію як зовнішніх стін, так і внутрішніх перегородок.
Дім – це своєрідний оазис, де нам хочеться повноцінно відпочити, розслабитись. У його облаштуванні немає дрібниць, особливо коли йдеться про такі важливі деталі, як тиша, спокій. Тому хороша звукоізоляція квартири стає невід'ємною частиною комфорту, затишку.