Звукоізоляція та шумоізоляція відіграють важливу роль у сучасних будівлях. Для тих, хто живе в центрі міста або поблизу жвавих доріг, важливо, щоб у квартиру проникало якнайменше навколишнього шуму. В іншому випадку у мешканців можуть виникнути проблеми зі здоров'ям. Як правило, стресові реакції виникають за постійного рівня звукового тиску 60 дБ. За рівнем вище 80 дБ ризик нашкодити шумом здоров'ю значно зростає.

Звукоізоляція та шумоізоляція: фактори відмінності

Звуки та шуми є механічними хвильовими коливаннями. Відмінність полягає в тому, що звук – це одна хвиля, а шум – комбінація різних звукових хвиль.
Звукоізоляція позбавляє звуків, що передаються комунікаційними системами, що проникають крізь стіни, стельові, підлогові покриття. Звукоізоляція має властивості зупиняти, а також частково відбивати звук від поверхні. Можна ізолювати всі поверхні, що контактують зі звуковими хвилями, що підвищить ефективність звукоізоляції.
Такі звуки, як падіння важких предметів, гучні пересування меблів або людей, грюкання дверима, вдасться зменшити шумоізоляцією. Ефективна шумоізоляція зупиняє звуки, не відбиваючи їх, що є основною відмінністю від звукоізоляції. Такі конструкції необхідні у приміщеннях з підвищеною вимогою до акустичного комфорту:

  • студії звукозапису;
  • кінотеатри;
  • концертні зали;
  • кімнати для домашнього кінотеатру.

Наявність різних джерел проникнення звуків передбачає відмінність конструкцій, що встановлюються для звукоізоляції або шумоізоляції, що обумовлює вибір матеріалів.

Відмінність звукоізоляційних матеріалів від шумоізоляційних

Вирішення проблеми зайвого шуму залежить від вибору матеріалів та способів монтажу. Орієнтуватися варто на призначення, тип приміщення, його площу, висоту стель.
Для покращення звукоізоляції можна скористатися:

  • прошитим, тришаровим ізолятором зі скловолокнистим внутрішнім шаром, поліпропіленовим - зовнішнім;
  • пінополіуретановим ізолятором, що захищає від кислотного та лужного впливу;
  • деревоволокнистим ізопластом, який посилює жорсткість покриття.

Для шумоізоляції існує відмінність у виборі матеріалів. Для встановлення шумоізоляції використовують:

  • мінеральну вату, що дозволяє спорудити суцільне покриття;
  • вологостійку пробку, яка захищає від утворення плісняви;
  • структурні сендвіч-панелі;
  • повстяно-полімерні ізолятори.

Хоча звукоізоляція та шумоізоляція мають близьке значення, варто враховувати їхню відмінність, що впливає на вибір матеріалів. Системи установки також мають відмінності.
Кожна людина сприймає шум по-різному, залежно від того, яким звукам вона піддається у повсякденному житті. Однак багато людей схильні до стресу, що пов'язано з шумом і шкодою від нього. Тому варто задуматися про влаштування звуко-, шумоізоляційних конструкцій, відповідно до характеру шуму, способу його поширення. Допомогти з цим може фірма Sound Group. Звертайтеся!