Звукоізоляційні матеріали – це продукти, які зазвичай використовуються у місцях, де якість звуку має велике значення. До них відносяться як громадські приміщення: концертні зали, кінозали, театри, звукозаписні студії, лекційні зали, так і домашні кімнати. Можливостей використання ізоляційних матеріалів у внутрішній обробці досить багато. Перед прийняттям рішення про покупку варто ознайомитися з їх характеристиками, які безпосередньо впливають на якість звукоізоляції.

Залежність звукоізоляції від щільності матеріалу

Гарна звукоізоляція гасить звукову енергію на перегородках, звуки не проникають всередину кімнат, не проходять між стінами. Рівень ізоляції вимірюється у децибелах (дБ). Чим вище показник, тим краще звукоізоляція цієї перегородки.
Звукоізоляція багато в чому залежить від щільності матеріалу. Чим більший показник щільності, тим найкращі параметри матиме перегородка. Це тому, що на ізоляцію впливає маса конструкції, завдяки чому обмежуються вібрації. Щільність також впливає на жорсткість акустичних систем, ускладнюючи проникнення звукової хвилі всередину матеріалу.

Які матеріали мають гарну щільність

Щільні, потужні конструкції здатні ефективно захистити від шуму. Але встановлення залізобетону, піноблоків або керамзитових систем є складним, не дуже ефективним завданням. Так як збільшена вдвічі маса конструкції лише трохи підвищує рівень звукоізоляції.
Більш прийнятними заходами захисту від повітряних шумів стають багатошарові конструкції, що складаються з жорстких, щільних пластів і м'якого будівельного матеріалу, що послідовно чергуються. Жорсткий шар може бути бетонним, цегляним, гіпсокартонним, так і складатися з інших оздоблювальних матеріалів, які впливають на естетичне рішення оформлення. Щільність цих пластів впливає показники звукоізоляції.
Як м'який шар використовують такі матеріали, як:

  • мінеральна вата;
  • скловата;
  • базальтове волокно.

Товщина м'якого шару також впливає ефективність ізоляції. Вона має бути не менше 50 мм, а також займати близько 50% внутрішньої площі перегородки.

Найбільш ефективні ізоляційні системи

Високий коефіцієнт звукопоглинання мають мінеральна вата та скловолокно. Їхня щільність впливає на те, як ефективно працюватиме ізоляційний шар. Рекомендований діапазон густини становить 35-40 кг/м³.
Готові звукоізолюючі системи ЗІПС, які часто застосовують, є ефективними засобами звукоізоляції. На добрий рівень ізоляції впливає як щільність гіпсокартонного шару, так і щільність м'якого шару скловолокна.
На ефективність ізоляції впливає як якість ізоляційних конструкцій, так і правильність їх компонування та монтажу. Тому варто розглянути варіант професійної установки фахівцями-акустиками. Замовити звукоізоляційні матеріали, як і отримати консультацію щодо їх вибору можна, звернувшись до інтернет-магазину Sound Group.