Що використовувати для звукоізоляції стін - фото 1

Звукоізоляцію стін використовують для захисту внутрішніх приміщень від сторонніх шумів. Вона є частиною комплексу оздоблювальних робіт, які необхідні кожному будинку незалежно від конфігурації або застосованих матеріалів. Що пропонують використовувати для звукоізоляції стін сучасні виробники – у цьому питанні варто розібратися.

Матеріали для звукоізоляції стін

Залежно від вихідних показників рівня ізоляції приміщення та очікуваних результатів, використовувати варто відповідні матеріали. Для звукоізоляції можна застосувати:

  • віброакустичний герметик;
  • звукоізоляційні стрічки;
  • звукопоглинаючі матеріали;
  • каркасну та безкаркасну конструкції;
  • акустичну вату;
  • віброізолюючі підвіси;
  • звуковідбивні панелі;
  • гіпсоволокнисті листи ГВЛ.

Деякі матеріали краще працюють для ізоляції повітряного шуму, інші ударного, що варто враховувати при виборі.

Що використовувати від повітряного шуму

Під час капітального ремонту чи оздоблювальних робіт у новобудові доцільно використовувати безкаркасну звукоізоляцію стін від 37-83 мм. Безкаркасні звукоізолюючі панелі SPS Strong, SPS Midile витримують навантаження навісних елементів до 50 кг. на погонний метр. Це досить дорогий варіант, та його ефективність виправдовує вкладені кошти.

Використовувати панелі до 30 мм - Варіант для бюджетної звукоізоляції стін, що також може бути альтернативою для малогабаритних квартир.Хорошу ізоляцію забезпечує каркасна шумоізоляція стін товщиною від 85 мм. Що дозволяє досягти максимальної ефективності по повітряним і структурним шумам, без попереднього оштукатурювання стін. У каркасній системі можна заховати всі комунікації, дроти, віщати кухні та важкі предмети.

Що використовувати від ударного шуму

Ударний шум, в основному, виникає від впливу звукової хвилі та вібрацій на міжповерхові перекриття. У цьому питанні важливе значення мають матеріали, з яких збудовано будинок. Найчастіше ударний шум ми можемо чути від сусідів зверху, в деяких випадках ударний шум проникає із сусідніх приміщень збоку або знизу. Часто будинки зводять з пустотних панелей, що не гарантує гарний рівень ізоляції. Тому найкращий ефект справляє система каркасної звукоізоляції стін. Також можна ізолювати окремо стіни, але повної ізоляції не вдасться.

Звукоізоляція міжкімнатних стін

Для досягнення найкращого результату застосовують багатошарові конструкції. Вони складаються з металевого чи дерев'яного каркасу, що кріпиться до стіни. Простір заповнюється звукопоглинаючими плитами.

У місцях зіткнення каркасу зі стінами встановлюється ізолююча стрічка ущільнювача для поглинання структурного шуму. Каркас облицьовується гіпсокартонними або гіпсоволокнистими листами. Стики необхідно зашпаклювати, що запобігає проникненню звуків крізь щілини.

Ключовим у встановленні звукоізоляції є вибір якісних ізоляційних складових. На сайті магазину Soundgroup можна знайти все необхідне для ефективної ізоляції стін будинку.