Коли планується установка шумоізоляції, неминуче виникає питання кріплення конструкції. Монтаж краще виконувати без кріплення до стіни, оскільки ізольованість від стін запобігає виникненню ударного шуму. Але у разі безкаркасної шумоізоляції зміцнювати шумоізоляцію необхідно безпосередньо до стіни. Тому до кріплень пред'являються особливі вимоги, пов'язані з мінімізацією ударних шумів. Як правильно кріпити шумоізоляцію до стіни та що для цього використовувати – далі розглянемо кілька варіантів.

Як кріпити шумоізоляцію до стіни - фото 1

Як кріпити шумоізоляцію за допомогою дюбеля тарілчастого

Таке кріплення ще зветься «грибок». Завдяки шапці створюється велика площа притиску. З його допомогою можна кріпити до стіни як мінеральну вату, пінополістирол, так і інші матеріали у вигляді панелей. Кріпити кріплення необхідно наскрізним монтажем і використовувати при цьому довжину кріплення на кілька сантиметрів більше товщини матеріалу шумоізоляції. Таким чином, дюбель надійно фіксується в стіні.

Види тарілчастих кріплень

Тарілчасті кріплення бувають різних типів, наприклад:

  • пластикові або металеві стрижні, що розпираються;
  • склопластикові стрижні із закріпленою шапкою, яку потрібно кріпити у звичайний пластиковий дюбель.

Для акустичної вати краще використовувати склопластикові дюбелі, тому що за допомогою їх звукові коливання поглинаються краще. Також можна використовувати розширювальні шайби для більш високої площі притиску.


Як використовувати дюбель-цвях із скловолокна

Такий вид кріплення використовується для монтажу шумоізоляційних панелей невеликої товщини. Вони дозволяють ефективно придушити звукову хвилю будь-якого походження. Як кріпити скловолоконний дюбель-цвях залежить від виду стіни, але насамперед необхідно вирівняти її поверхню. Після цього крізь панель свердлиться отвір у стіні, в який вбивається дюбель. У пористій стіні отвір можна робити поменше - це забезпечить щільніше прилягання стрижня, а значить надійніше кріплення.

Як кріпити вібропідвіси

Щоб уникнути поширення вібрації від стіни на конструкції використовують спеціальні віброізолюючі кріплення-підвіси. Їхній пристрій перешкоджає проходженню як звуків, так і коливань від стіни до профільного каркасу. Завдання поглинання шумів виконують гумові прокладки. Підвіси кріпляться дюбелями до стіни металевими анкер-цвяхами чи пластмасовими дюбелями. Потім проводиться монтаж металевого каркаса.

Як використовувати рідку шумоізоляцію

Встановлення рідкої шумоізоляції є альтернативою традиційним видам ізоляції від небажаних шумів. Вона дозволяє заощаджувати простір, тому такий варіант варто розглянути мешканцям малогабаритних квартир. Для рідкої шумоізоляції використовується клейовий розчин з спеціальним складом. Його можна кріпити до стіни між гіпсокартонними або гіпсоволокнистими листами та отримати ефективну шумоізоляцію без великої втрати обсягу простору.

Як правильно підібрати кріплення для шумоізоляції стін можуть підказати в інтернет-магазині Soundgroup. Від правильного вибору матеріалів залежить якість та ефективність шумоізоляційних конструкцій.