Шумоізоляція, яка використовується в будинках, приглушує звуки та підвищує комфорт використання приміщень. Вона також важлива у комерційних будинках, оскільки покращує умови праці. Шумоізоляція гасить звуки гучної музики, розмов, кроків, роботи приладів. Хороша шумоізоляція може бути досягнута шляхом використання матеріалів із звукопоглинальним та звуковідбивним властивостями. Як вибрати шумоізоляцію, щоб забезпечити акустичний комфорт – питання, в якому варто розібратися.

Як вибрати шумоізоляцію для стін - фото 1

Як вимірюється шумоізоляція

Шумоізоляція приглушує звуки як всередині, так і зовні приміщень. Для стін без дверей чи отворів вказується мінімальний коефіцієнт ізоляції. Для стін різних приміщень ці параметри такі:

  1. Одноквартирні будинки – показник звукоізоляції складає 35 дБ. Якщо в будинку є санвузли, то параметр для стін, що розділяє, становить 38 дБ.
  2. Багатоквартирні будинки - для стін, що розділяють сходові клітки та квартири, показник становить 50 дБ. Для стін, що розділяють гаражі та технічні приміщення, він становить 58 дБ.
  3. Офісні будівлі - значення акустичного коефіцієнта для стін, що розділяють офісні приміщення, знаходиться в межах 35-40 дБ, для конференц-залів - 50 дБ.

Щоб отримати належну шумоізоляцію, яка відповідає цим показникам, необхідно вибрати матеріали з відповідними параметрами.

Як вибрати матеріали для гарної шумоізоляції

У приватних будинках та квартирах найбільш поширені повітряні, а також ударні шуми. Для захисту від них варто вибрати матеріали, що виконують функції звуковідображення та шумопоглинання.

Як шумоізолювати приватний будинок

Ідеальним варіантом для приватного будинку буде встановлення шумоізоляційних матеріалів для зовнішніх стін. Для цього варто вибрати такі матеріали як:

  • каркасні звукоізоляційні системи від 60-120 мм.
  • безкаркасні системи Зіпс-панелі від 37-83 мм.
  • мінеральні плити.

Це рішення дозволить заощадити площу, забезпечити високий рівень ізоляції.

Як шумоізолювати квартиру в багатоквартирному будинку

Для малогабаритних квартир краще вибрати панелі невеликої товщини, наприклад:

  • звукоізоляційний гіпсокартон.
  • акустичні плити.
  • гіпсоволокнисті листи ГВЛ.
  • плити із скловолокна.

Жорсткі панелі для стін вигідно вибрати, тому що їх легко монтувати, вони не забирають житловий простір і дозволяють застосовувати будь-який вид фінішного оздоблення.

Квартири великої площі можна шумоізолювати за допомогою каркасних систем. Вони виготовлені із профілів, обшитих гіпсокартоном. Панелі кріпляться до існуючої стіни, завдяки чому їх можна швидко та легко встановити. Залежно від потреб стіна може складатися з кількох шарів гіпсокартону. Таким чином, можна збільшити ізоляцію до 19 дБ.

Додаткові матеріали

Монтуючи шумоізоляцію необхідно пам'ятати, що такі матеріали як деревноволокнисті плити, мінвата чутливі до впливу вологи. Тому додатково варто вибрати якісну пароізоляцію.

Ефективна шумоізоляція можлива лише за умови використання відповідних матеріалів. Вибрати все необхідне для гарної ізоляції можна на сайті фірми Sound Group.