Сьогодні все частіше люди вирішують звукоізолювати свою квартиру, а надто стіни. Щоб звукоізоляція була ефективною, важливо не лише підібрати відповідні матеріали, а й правильно їх змонтувати. Розглянемо основні етапи звукоізоляції стін.

 

Як  звукоізолювати стіни квартири

Головна мета звукоізоляції — створити умови, в яких сторонні звуки розсіюватимуться, відбиватимуться чи поглинатимуться, а вібрації гаситися. Щоб цього досягти, потрібно зробити наступне.

 Підготувати стіну

Для початку необхідно очистити стіну від забруднень і оглянути наявність тріщин або отворів. За наявності дефектів їх необхідно зашпаклювати або закласти герметиком.

Також звукоізолювати розетку. Для цього її потрібно зняти та заповнити отвір ізолюючим матеріалом.

Основна вимога - трубопроводи не повинні створювати жорстких зв'язків між основними стінами.

Завжди є два варіанти шумоізоляції стін:

Каркасна - (0т 75-130 мм. Перевагою такої системи є високі показники як додаткова звукоізоляція від 12-20 Дб. І не вимагає попередньо штукатурити стіни на які монтується система, на відміну від безкаркарних звукоізоляційних конструкцій. Їхнім недоліком є зменшення площі приміщення.

Безкаркасна - (від 37-132 мм. Дана система представляє собою сендвіч-панель з віброізолюючими вузлами кріплень, звукопоглинаючою ватою, і готовим комплектом кріплення. Індекс додаткової звукоізоляції цих панелей від 9-18 Дб. А ось недоліком є висока вартість і рівна оштукатурена поверхня з похибкою до 3 мм.

Як  звукоізолювати стіну за допомогою каркасной звукоізоляційной системи

Поєднання звукоізоляційного гіпсокартону та шумопоглинаючого матеріалу – один з найкращих варіантів як можна правильно звукоізолювати стіну. Монтаж відбувається так:

1. Весь периметр проклеюється демферною стрічкою в 2 шари (вібростек-м) Саме вона забезпечує вібророзв'яку облицювання.

2. Монтуємо вібророзв'язувальні підвіси (Vibrofix, Vibrobox) Крок підвісів кріпимо відповідно висоті приміщення.

3. На стіну встановлюються профіля з відривом 40-60 см один від одного.

4. Між профілями вставляємо акустичну вату, мінеральні плити, Еко-вату, або інший звукопоглинаючий матеріал.

5. Конструкція обшивається звукоізоляційним гіпсокартоном у два шари. Для різнощі матеріалів і більш високими показниками в якості додаткової звукоізоляції, можна використовувати первим шаром акустичний триплекс Саундлайн-db.

6. Монтуємо звукоізоляційні підрозетники, якщо на стіні розташовані розетки та вимикачі.

7. Після завершення монтажу, надлишки виступаючої стрічки Вібростек-м підрізаються , і заповнюються  герметиком.

Для посилення ефекту додатково можна використовувати звукоізоляційну мембрану. Vibrofix ml, Tecsound). Її необхідно наклеїти на перший шар гіпсокартону. Щоб уникнути зайвих проблем при встановленні, варто розглянути такий варіант монтажу як - готовая бескаркасна система Зипс от 37-83 мм.

Як  звукоізолювати стіну з дерева

Для дерев'яної стіни потрібно використовувати металевий або дерев'яний каркас. Спочатку на стіну потрібно накласти пароізолюючу плівку. Тільки після цього монтується звукопоглинаючий матеріал та виконується поверхня під обробку. Також важливо проклеїти профіля звукоізоляційними стрічками, які виконуватимуть роль додаткової перешкоди для звукових хвиль.

Підсумки

Кожна поверхня має свою особливість, тому до звукоізоляції потрібно підійти відповідально. За відсутності досвіду ремонтних робіт, довірити монтаж звукоізоляційної системи варто професіоналам. Допомогти з вибором матеріалів та правильним монтажем можуть спеціалісти інтернет-магазину Sound Group.