Цегляна стіна, що розділяє сусідні сегменти будівлі, не завжди забезпечує мешканцям акустичний комфорт. Для покращення його шумоізоляції достатньо встановити звукоізоляційну конструкцію. Насамперед варто ознайомитися з усіма її елементами, матеріалами та прийняти для себе рішення, яка шумоізоляція буде найбільш ефективною. Від цих показань залежатиме вибір найефективнішої системи.

Шумоізоляційний екран

Для обмеження дратівливого шуму, що виходить з сусідньої квартири, найкращим способом є встановлення звукоізолюючого екрану, який іноді називається фасадною стіною. Цей корпус, що заповнений шумоізоляційним матеріалом, найпростіший і найлегший. Він поглинає частину звуків, що проникають крізь стіну, зменшуючи цим інтенсивність. Екран можна додати під час ремонту або в будь-який інший час, коли це необхідно.

Яка найефективніша шумоізоляція перегородки

Перегородка, що розділяє сегменти будівлі, повинна мати індекс шумоізоляції не менше 54-57 дБ, чим вищий цей показник, тим ефективніша звукоізоляція. Цегляна стіна у підлогу цегли (150 мм) має показник, що не перевищує 44-47 дБ, тому решту шумоізоляції створюють ізоляційні матеріали. Яким буде шар заповнення між стіною та обшивкою має вирішальне значення для досягнення результату. Ізолятор поглинає частину звукових хвиль, пригнічує вібрації. Він гнучкий, щоб щільно входити у простір між профілями. Найчастіше заповнення виконується з м'яких плит або матів з мінеральної вати – кам'яної чи скляної – щільністю 30 кг/м³ та товщиною 5-10 см. Це покращує ізоляцію стіни на кілька децибелів.

Який матеріал для шумоізоляції ефективніший

Вибір матеріалу для зовнішнього облицювання також важливий для шумоізоляції:

  1. Звукоізоляційний гіпсокартон. Цей матеріал найчастіше використовується для ізоляції. Якщо його розмістити в один шар на товстому утеплювачі, перегородка матиме показник ізоляції – 60-62 дБ. Таким чином, він відповідає стандартним вимогам, якими забезпечується найефективніший взаємний комфорт для сусідів.
  2. Гіпсоволокнисті плити. Стандартне облицювання може виявитися недостатньо ефективним. Якщо шумоізоляційна конструкція повинна відповідати підвищеному акустичному стандарту - вище 65-70 дБ, який потрібно, наприклад, у приміщеннях з гучною музикою, тоді варто використовувати плити спеціального призначення. Наприклад, гіпсокартонні або гіпсоволокнисті плити з найвищим рівнем шумоізоляції, що покращує ізоляцію до 30 дБ.
  3. Ізоляційна плівка. Ще один спосіб, яким можна зробити ефективну шумоізоляцію перегородки – використовувати звукоізоляційну плівку. Плівка приклеюється до стіни спеціальним клеєм для ПВХ або фіксується механічним способом. Це найтонший прошарок шумоізоляції. Фольга у поєднанні з екраном, наповненим мінеральною ватою, обшитим одним шаром плит, є обшивкою товщиною менше 7 см. Це збільшує теплоізоляцію перегородки до 30 дБ.

Яка техніка монтажу найефективніша

Звуки передаються не тільки безпосередньо через теплоізоляційний екран, а й по самому колу – через місця кріплення профілів до стін. Таким чином, остаточний результат залежить від того, яка методика застосована для правильно скріпленої болтами конструкції та ефективної герметизації контактів.
У разі складної архітектури або особливостей приміщення ці роботи краще довірити професіоналам, якими є майстри Sound Group. На сайті фірми https://soundgroup.in.ua можна придбати комплектуючі для створення комфортної шумоізоляційної обстановки. А ґрунтовний підхід забезпечить найефективнішу шумоізоляцію.