Шумоізоляція стін – це важливий аспект комфортного проживання в квартирі чи будинку. Зайвий шум може походити від сусідів, з вулиці. Щоб позбавитися небажаних звуків, варто скористатися спеціальними матеріалами та способами шумоізоляції.

Що можна використовувати, щоб шумоізолювати стіни

Існують різні варіанти, чим можна шумоізолювати стіни. Серед матеріалів, що варті уваги:

  1. В'язкоеластична мембрана — Vibrofix ML (ML = Mass Loaded) виконує функцію тонкого звукового бар'єру. При товщині 2,6-5,0 мм поверхнева щільність мембран становить 5-10 кг/кв.м, при цьому власна звукоізоляція мембран становить 26 дБ і 32 дБ відповідно.
  2. Звукоізоляційний мат ТермоЗвукоІзол - Екологічно безпечний матеріал, що не виділяє шкідливих речовин у навколишнє середовище, відрізняється високою біостійкістю. Максимально тонкий та ефективний.
  3. Вібророзв'язувальні кріплення - Віброізолюючі кріплення Саунд Груп виготовляються з міцного оцинкованого сталевого сплаву, який розрахований на довготривалу експлуатацію. Завзятими елементами можуть служити віброізоляційний елемент Sylomer австрійської фірми Getzner, який є еластомером з мікропористого поліуретану.
  4. Віброакустичний герметик — Однокомпонентний віброізолюючий силіконовий герметик  призначений для герметизації стиків та з'єднань у спеціальних звукоізолюючих конструкціях. Герметик забезпечує високу віброізоляцію стиків між будівельними конструкціями. Знижує поширення структурного шуму за ними і тим самим підвищує їхню власну звукоізоляцію.
  5. Акустична мінеральна вата Плити з акустичної мінеральної вати AcousticWool Sonet (Акустиквул Сонет) виготовлені з високоякісної натуральної базальтової сировини. Однорідна структура плити, безладне розташування волокон та оптимальна щільність матеріалу забезпечують високий рівень поглинання звуку та відсутність усадки протягом тривалого періоду експлуатації.
  6. Звукоізоляційні пенелі- Сендвіч-панелі SPS  застосовуються для додаткової звукоізоляції одношарових будівельних конструкцій: стін та перегородок з гіпсу, цегли та бетону. Найчастіше використовуються у житлових приміщеннях (квартири, котеджі) для захисту від повітряного шуму, що проникає у квартиру від сусідів по поверху або з вулиці.

Вибирати чим можна шумоізолювати приміщення варто виходячи з особливостей приміщення, кількості шуму та власних фінансових можливостей.

Що також варто врахувати, щоб шумоізолювати стіни

Щоб визначити, чим ізолювати стіни, варто звернути увагу на:

  • Індекс шумопоглинання може мати 0 значення (не поглинає звуки) або 1 (повністю поглинає шум). Високий показник має мінвата, а низький – тверді плити.
  • Індекс звукоізоляції — у кожного матеріалу свій показник, наприклад, у цегляної поверхні він дорівнює 42, а в моноліту — 50. Якщо стіни мають низький індекс звукоізоляції, значить повинен бути високим індекс шумопоглинання у матеріалів для ізоляції.
  • Товщина звукоізоляції - найтоншими є плита і поролон, а найбільше місця вимагають шумоізолюючі системи (наприклад, панелі ЗІПС-сендвіч).
  • Спосіб встановлення – монтаж деяких систем необхідно довірити фахівцям, оскільки це складний процес. Але в деяких випадках, наприклад, якщо використовувати акустичний поролон, тверді плити або панелі, установку можна зробити самостійно.

Враховуючи ці параметри, можна шумоізолювати квартиру та насолоджуватися тишею, спокоєм. Знайти всі необхідні матеріали можна в інтернет-магазині Soundgroup.